N تىپلىق ئۇلىغۇچلار ۋىنتلىق ئۇلىغۇچلۇق تۆۋەن ۋە ئوتتۇرا قۇۋۋەتلىك ئۇلىغۇچلارنىڭ بىر خىلى. N تىپلىق ئۇلىغۇچلار 50 ئوم ۋە 75 ئوم ئىمپېدانسلىق ھالەتتە بار. ۋىنتلىق ئۇلىغۇچ مېخانىزمى پۇختا ۋە ئىشەنچلىك ئۇلىنىشنى تەمىنلەيدۇ. ئۇلىغۇچ شەكىللىرى يۇمشاق، ماسلىشالايدىغان، يېرىم قاتتىق ۋە دولقۇنلۇق سىم تۈرلىرى ئۈچۈن بار. بۇ يۈرۈشلۈك ئۈچۈن قىسىش ۋە قىسىش سىم ئاخىرلاشتۇرۇش جەريانلىرىنىڭ ھەر ئىككىسى ئىشلىتىلىدۇ.
بۇ ئۇلىغۇچنىڭ ئالاھىدىلىكى يۇقىرى ئىشەنچلىكلىك، يۇقىرى تىترەش ئىقتىدارى، ئەلا مېخانىكىلىق ۋە ئېلېكتر ئىقتىدارى قاتارلىقلار. ئۇلار رادىئو ئۈسكۈنىلىرى، ئالاقە ئۈسكۈنىلىرى، مىكرو دولقۇن سىنىقى ۋە يەر يۈزىدىن قويۇپ بېرىش سىستېمىسى قاتارلىق ساھەلەردە تىترەش ۋە ناچار ھاۋارايى شارائىتىدا RF كوئاكسىيال كابېلغا ئۇلىنىدۇ. يېرىم قاتتىق ياكى يېرىم ئېگىلىشچان كابېل ئىشلەتكەندە، بۇ خىل سىم VSWR نى كىچىكلىتىدۇ، چاستوتا 11 GHz غىچە بولىدۇ.
| مەھسۇلات | چۈشەندۈرۈش | بۆلەك نومۇرى |
| 7/16 DIN تىپى | 1/2 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن DIN ئايال ئۇلىغۇچ | TEL-DINF.12-RFC |
| 1/2 دىيۇملۇق ئىنتايىن ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن DIN ئايال ئۇلىغۇچ | TEL-DINF.12S-RFC | |
| 1-1/4 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن DIN ئايال ئۇلىغۇچ | TEL-DINF.114-RFC | |
| 1-5/8 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن DIN ئايال ئۇلىغۇچ | TEL-DINF.158-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن DIN ئايال تىك بۇلۇڭلۇق ئۇلىغۇچ | TEL-DINFA.12-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئىنتايىن ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن DIN ئايال تىك بۇلۇڭلۇق ئۇلىغۇچ | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن DIN ئەر ئۇلىغۇچ | TEL-DINM.12-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئىنتايىن ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن DIN ئەر ئۇلىغۇچ | TEL-DINM.12S-RFC | |
| 7/8 دىيۇملۇق كوئاكسىيال RF كابېل ئۈچۈن DIN ئايال ئۇلىغۇچ | TEL-DINF.78-RFC | |
| 7/8 دىيۇملۇق كوئاكسىيال RF كابېل ئۈچۈن DIN ئەر ئۇلىغۇچ | TEL-DINM.78-RFC | |
| 1-1/4 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن DIN ئەر ئۇلىغۇچ | TEL-DINM.114-RFC | |
| N تىپى | 1/2 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن N ئايال ئۇلىغۇچ | TEL-NF.12-RFC |
| 1/2 دىيۇملۇق ئىنتايىن ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن N ئايال ئۇلىغۇچ | TEL-NF.12S-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن N ئايال بۇلۇڭلۇق ئۇلىغۇچ | TEL-NFA.12-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئىنتايىن ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن N ئايال بۇلۇڭلۇق ئۇلىغۇچ | TEL-NFA.12S-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن N ئەر ئۇلىغۇچ | TEL-NM.12-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئىنتايىن ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن N ئەر ئۇلىغۇچ | TEL-NM.12S-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن N ئەر بۇلۇڭلۇق ئۇلىغۇچ | TEL-NMA.12-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئىنتايىن ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن N ئەر بۇلۇڭلۇق ئۇلىغۇچ | TEL-NMA.12S-RFC | |
| 4.3-10 تىپى | 1/2 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن 4.3-10 ئايال ئۇلىغۇچ | TEL-4310F.12-RFC |
| 7/8 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن 4.3-10 ئايال ئۇلىغۇچ | TEL-4310F.78-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن 4.3-10 ئايال تىك بۇلۇڭلۇق ئۇلىغۇچ | TEL-4310FA.12-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئىنتايىن ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن 4.3-10 ئايال تىك بۇلۇڭلۇق ئۇلىغۇچ | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن 4.3-10 ئەر ئۇلىغۇچ | TEL-4310M.12-RFC | |
| 7/8 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن 4.3-10 ئەر ئۇلىغۇچ | TEL-4310M.78-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن 4.3-10 ئەر تىك بۇلۇڭلۇق ئۇلىغۇچ | TEL-4310MA.12-RFC | |
| 1/2 دىيۇملۇق ئىنتايىن ئەۋرىشىملىك RF سىمى ئۈچۈن 4.3-10 ئەر تىك بۇلۇڭلۇق ئۇلىغۇچ | TEL-4310MA.12S-RFC |

مودېل:TEL-NM.12-RFC
چۈشەندۈرۈش
1/2 دىيۇملۇق ئېلاستىك كوئاكسىيال كابېل ئۈچۈن N ئەر ئۇلىغۇچ
| ماتېرىيال ۋە قاپلاش | |
| مەركەز بىلەن ئالاقىلىشىش | مىس / كۈمۈش قاپلاش |
| ئىزولياتور | PTFE |
| بەدەن ۋە تاشقى ئۆتكۈزگۈچ | ئۈچ خىل قېتىشما بىلەن قاپلانغان مىس / قېتىشما |
| قىستۇرما | كرېمنىي رېزىنكىسى |
| ئېلېكتر خاراكتېرى | |
| خۇسۇسىيەتلىرى ئىمپېدانس | 50 ئوم |
| چاستوتا دائىرىسى | DC~3 GHz |
| ئىزولياتسىيە قارشىلىقى | ≥5000MΩ |
| دىئېلېكترىك كۈچ | ≥2500 V rms |
| مەركەزگە تېگىش قارشىلىقى | ≤1.0 mΩ |
| تاشقى ئۇچرىشىشقا قارشىلىق كۆرسىتىش | ≤1.0 mΩ |
| قىستۇرۇش زىيىنى | ≤0.05dB@3GHz |
| VSWR | ≤1.12@3.0GHz |
| تېمپېراتۇرا دائىرىسى | -40~85℃ |
| PIM dBc(2×20W) | ≤-160 dBc(2×20W) |
| سۇ ئۆتمەس | IP67 |
N ياكى 7/16 ياكى 4310 1/2 دىيۇملۇق ئىنتايىن ئەۋرىشىملىك كابېلنىڭ ئورنىتىش كۆرسەتمىسى
ئۇلىغۇچنىڭ قۇرۇلمىسى: (1-رەسىم)
A. ئالدى غاي
B. ئارقا غاي
C. قىستۇرما

سىيرىش ئۆلچىمى دىئاگراممىدا كۆرسىتىلگەندەك (2-رەسىم)، سىيرىش جەريانىدا دىققەت قىلىش كېرەك:
1. ئىچكى ئۆتكۈزگۈچنىڭ ئاخىرقى يۈزى قىيسىق بولۇشى كېرەك.
2. سىمنىڭ ئۇچىدىكى مىس قالدۇقلىرى ۋە قېقىش قاتارلىق ئارىلاشمىلارنى چىقىرىۋېتىڭ.

پېچەتلەش قىسمىنى يىغىش: دىئاگراممىدا كۆرسىتىلگەندەك (3-رەسىم)، پېچەتلەش قىسمىنى كابېلنىڭ سىرتقى ئۆتكۈزگۈچ بويىغا بۇراپ قىستۇرۇڭ.

ئارقا غاينى يىغىش (3-رەسىم).

دىئاگراممىدا كۆرسىتىلگەندەك (5-رەسىم) ئالدى ۋە ئارقا غايكىنى بۇراپ بىرلەشتۈرۈڭ.
1. بۇراپ قويۇشتىن بۇرۇن، O شەكىللىك ئۈزۈككە بىر قەۋەت ماي سۈرتۈڭ.
2. ئارقا گايكا ۋە سىمنى ھەرىكەتسىز ساقلاڭ، ئاساسلىق قاپاق گەۋدىسىنى ئارقا قاپاق گەۋدىسىگە بۇراپ قويۇڭ. ئارقا قاپاق گەۋدىسىنىڭ ئاساسلىق قاپاق گەۋدىسىنى مايمۇن ئاچقۇچ بىلەن بۇراپ قويۇڭ. يىغىش تاماملاندى.
